PARTNEŘI

# PARTNEŘI PROJEKTU

logo TUL

# TECHNICKÁ UNIVERZITA LIBEREC

Technická univerzita v Liberci má sedm fakult a jeden odborný ústav. Navzdory názvu se nevěnuje jen technickým oborům, vzdělává i ekonomy, učitele, architekty a další odborníky. Textilní fakulta je v Evropě jediná svého druhu a nabízí studium perspektivních oborů jako je textilní marketing či návrhářství. Spolu se strojní fakultou tvoří základní kameny technického vzdělávání se skvělým renomé.
Nejvíce studentů má v současnosti fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, hojně navštěvovaná je také ekonomická fakulta. Mladí talenti vyhledávají fakultu umění a architektury, jedinečné obory na pomezí výpočetní techniky a robotiky nabízí fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Zatím nejmladší je fakulta zdravotnických studií, která připravuje zdravotnický personál a technické specialisty. V Liberci kladou důraz na praktické uplatnění, a to jak ve výzkumu, tak ve výuce. Stroje na výrobu nanovláken jistě netřeba představovat.
Studentské koleje v Liberci Harcově několikrát vyhrály v anketě o koleje roku. Spolu s krásným okolím, živým městem a prostředím pro sport i zábavu tvoří důvody, proč studovat právě zde.
Studentky pedagogické fakulty nám pomáhaly jako animátorky s ověřováním vzdělávacího programu na základních školách. Více na...

logo Stavanger

# UNIVERZITA STAVANGER

Univerzita ve Stavangeru se nachází na jihozápadním pobřeží Norska, v oblasti s 300 tisíci obyvateli. Soustavně spolupracuje s institucemi v regionu, Norsku a také na mezinárodní úrovni, má inovativní a mezinárodní přístup ke vzdělávání a výzkumu. Univerzita je rozdělena do 6 fakult s různým zaměřením (např. zdravotní vědy, psychologie, sociální práce, sociální práce pro rodinu a dítě apod.), zahrnuje také Národní výzkumná centra a Muzeum archeologie. Kromě jiného nabízí celoživotní vzdělávání.
Univerzita realizuje řadu výzkumných aktivit ve spolupráci s NORCE (Norské výzkumné centrum AS) a s jinými partnery. Realizuje také projekt Resilient, který je zaměřen na vývoj vzdělávacího programu Robust s cílem zvýšit duševní pohodu a motivaci žáků ve věku 11 až 16 let prostřednictvím propagace sociálních a emocionálních dovedností. Zástupci University of Stavanger budou jako náš partner prezentovat na online konferenci výsledky a zkušenosti z realizace svého projektu v norských školách. Více na...

# ZAPOJENÍ ŠKOL

Na základních školách různého zaměření a profilu v Libereckém kraji probíhá ověření jednotlivých modulů vzdělávacího programu. Zkušení pedagogové a jejich žáci podávají zpětnou vazbu a odborníci podle jejich připomínek vzdělávací program upravují. Výsledky ověření si můžete prohlédnout na videu v sekci Vzdělávací program.

Děkujeme za spolupráci školám: